O autorze
Czołowa Agencja Managerska w kraju, reprezentująca interesy blisko 50 zawodowych sportowców, w tym wielu Reprezentantów Polski - m.in. piłkarzy (Łukasz Piszczek, Adrian Mierzejewski, Arkadiusz Głowacki, Paweł i Piotr Brożek, Artur Sobiech, Patryk Małecki i inni) oraz skoczków narciarskich. Agencja specjalizuje się w zarządzaniu karierą sportowców, marketingu sportowym i od kilku lat jest jednym z głównych graczy na piłkarskim rynku transferowym dotyczącym polskich piłkarzy. Współpracuje z najlepszymi klubami na świecie, a łączna wartość transferowa reprezentowanych przez nią piłkarzy to obecnie ponad 34 mln euro (wg portalu transfermarkt.de).

Łukasz Piszczek - "klasa światowa"

Polski piłkarz Mistrzem Bundesligi? To już było. A może najlepszym prawym obrońcą Bundesligi - to też odnotowano. A może nie było jeszcze naszego rodaka, który grałby na poziomie klasy światowej? Owszem byli i do ich grona być może w zeszłym, a już na pewno w tym sezonie dołączył kolejny - to Łukasz Piszczek, którego nazwisko dziś z pewnością wymieniane jest w gabinetach wielu możnych prezesów piłkarskiej Europy. Chłopak, który jeszcze niedawno był napastnikiem dziś robi furorę jako prawy obrońca, a swoją grą już dawno temu "wykupił" abonament na pewne miejsce w składzie Mistrza Niemiec - Borussii Dortmund.

Łukasz nie zwalnia tempa i to właśnie po niedzielnym meczu Borussii z FC Koeln (gol i dwie asysty "Piszcza") prestiżowy niemiecki "Kicker" przyznał mu notę marzeń (1 - tzn. klasa światowa), a reszta mediów po raz n-ty wybrała do jedenastki kolejki. Co dalej? Być może kolejne Mistrzostwo Bundesligi, bardzo prawdopodobny występ na Euro 2012, a potem? Patrząc na tempo rozwoju Łukasza i jego predyspozycje piłkarskie oraz szybkościowo-wytrzymałościowe, kolejnym etapem kariery może być już tylko zapchany fax, przez który drukować się będą nazwy największych klubów piłkarskich Europy przysyłających oferty. I tylko od naszego zawodnika zależeć będzie, czy wydrukowane kartki trafią na biurko, czy do niszczarki. Wszak od gry w Borussii Dortmund (Mistrz jednej z najlepszych lig świata!) równie nobilitująca jest już tylko gra w... 5 - 6 innych klubach świata.
Trwa ładowanie komentarzy...